Search Results

NameDateDirectorRegionType
Burlington Late Spring2019-06-11Robert GillandersONR
Golden Horseshoe CC Extra Games2019-06-09Danny GoldenbergONR
Golden Horseshoe CC Open2019-06-09Danny GoldenbergONR
Golden Horseshoe CC U10002019-06-09Danny GoldenbergONR
Golden Horseshoe CC U12502019-06-09Danny GoldenbergONR
Golden Horseshoe CC U15002019-06-09Danny GoldenbergONR
Golden Horseshoe CC U17502019-06-09Danny GoldenbergONR
Golden Horseshoe CC U20002019-06-09Danny GoldenbergONR
Golden Horseshoe CC U7502019-06-09Danny GoldenbergONR
CHIRP 142019-06-07Doug GillisONR
CIC PA Day Group 12019-06-07Keith DenningONA
CIC PA Day Group 22019-06-07Keith DenningONA
Fridays Spring Blooms Advanced2019-06-07Ferdinand SupsupONR
Fridays Spring Blooms Foundation2019-06-07Ferdinand SupsupONA
Fridays Spring Blooms Intermediate2019-06-07Ferdinand SupsupONA
Hamilton May Series 20192019-06-07Garvin NunesONR
Wednesday Spring Blooms Intermed2019-06-05Ferdinand SupsupONA
2019 Aurora Chess Club Ch JU9002019-06-02Egidijus ZeromskisONR
2019 Aurora Chess Club Championship2019-06-02Egidijus ZeromskisONR
2019 Etobicoke Open Combined2019-06-02Garvin NunesONR
2019 Etobicoke Open U12002019-06-02Jeremy D'SouzaONR
2019 Toronto Blitz Championship2019-06-02Alex T. FerreiraONA
ChessFest 2019 Kids Primary2019-06-01Keith DenningONA
MCC Dunwin #2 Advanced2019-05-30Undriadi BenggawanONA
MCC Dunwin #2 Orange2019-05-30Undriadi BenggawanONA
MCC Dunwin #2 White2019-05-30Undriadi BenggawanONA
Oakville CC Spring Classical2019-05-30Ken GreenONR
MCC May Showers Amateur2019-05-29De Wu ZhangONR
MCC May Showers Crown2019-05-29De Wu ZhangONR
MCC May Showers Premier2019-05-29De Wu ZhangONR
The Knights of Chess May Active2019-05-26Iuri (Yuri) LebedevONA
The Knights of Chess May Regular2019-05-26Iuri (Yuri) LebedevONR
Scarborough CC Championship2019-05-23Omaray M. ShahONR
Scarborough CC Championship (U1800)2019-05-23Omaray M. ShahONR
Bond vs Hughes Match2019-05-22Hal BondONR
Ontario Open 2019 - Championship2019-05-20Danny GoldenbergONR
Ontario Open 2019 - U12002019-05-20Danny GoldenbergONR
Ontario Open 2019 - U15002019-05-20Danny GoldenbergONR
Ontario Open 2019 - U18002019-05-20Danny GoldenbergONR
Ontario Open 2019 - U21002019-05-20Danny GoldenbergONR
Ontario Open 2019 - U9002019-05-20Danny GoldenbergONR
Ontario Open 2019 Extra Games2019-05-20Danny GoldenbergONR
NYYCC and GP5 - U102019-05-18Karen WanONA
NYYCC and GP5 - U122019-05-18Karen WanONA
NYYCC and GP5 - U182019-05-18Karen WanONA
NYYCC and GP5 - U82019-05-18Karen WanONA
LDSB 2019 - Intermediate2019-05-17Kolby DunningONA
LDSB 2019 - Junior2019-05-17Kolby DunningONA
LDSB 2019 - Primary2019-05-17Kolby DunningONA
OYCC 2019 U10 Girls2019-05-12Zhenlin (Johnny) ZuoONR
OYCC 2019 U10 Open2019-05-12Tom McClellandONR
OYCC 2019 U12 Girls2019-05-12Zhenlin (Johnny) ZuoONR
OYCC 2019 U12 Open2019-05-12Rachel TaoONR
OYCC 2019 U14 Open2019-05-12Brian ClarkeONR
OYCC 2019 U16 Open2019-05-12Hal BondONR
OYCC 2019 U8 Girls2019-05-12Hal BondONR
OYCC 2019 U8 Open2019-05-12Tom McClellandONR
Seneca Hill Sunday May A2019-05-12Corinna WanONR
Seneca Hill Sunday May B2019-05-12Corinna WanONR
2019 Chess Attax Match2019-05-11Mario PiccininONR
Seneca Hill Yellow A2019-05-11Karen WanONR
Seneca Hill Yellow Spring B2019-05-11Karen WanONR
Burlington Early Spring 20192019-05-07Robert GillandersONR
ACC April Fools Crown2019-05-06Marcus WilkerONR
ACC April Fools U14002019-05-06Marcus WilkerONR
ACC April Fools U18002019-05-06Marcus WilkerONR
2019 Arnprior Open2019-05-05Herb LangerONR
Milton Spring Active 20192019-05-04Robert GillandersONA
2019 franco ontarien 5e-6e2019-05-03Luc BoucherONR
2019 franco ontarien 7e-8e2019-05-03Luc BoucherONR
2019 franco ontarien Mat 4e2019-05-03Luc BoucherONR
2019 franco ontarien Secondaire2019-05-03Luc BoucherONR
2019 Hamilton April Series2019-05-03Garvin NunesONR
MRCC Spring Classic Rapid Junior 12019-05-01Eric GuanONA
MRCC Spring Classic Rapid Junior 22019-05-01Eric GuanONA
KWCC April Quick 20192019-04-30Ed G. ThompsonONA
Windsor April Tuesday Chess A2019-04-30Peter PorrittONR
Windsor April Tuesday Chess Extra2019-04-30Peter PorrittONR
2019 RA Spring Thaw Pickup2019-04-29William G. DoubledayONR
2019 Waterdown Championship Open2019-04-29Mikhail EgorovONR
RA Spring Thaw 2019 A2019-04-29Halldor Peter PalssonONR
RA Spring Thaw 2019 B2019-04-29Halldor Peter PalssonONR
RA Spring Thaw 2019 C2019-04-29Halldor Peter PalssonONR
RA Spring Thaw 2019 D2019-04-29Halldor Peter PalssonONR
RA Spring Thaw 2019 E2019-04-29Halldor Peter PalssonONR
RA Spring Thaw 2019 F2019-04-29Halldor Peter PalssonONR
RA Spring Thaw 2019 G2019-04-29Halldor Peter PalssonONR
RA Spring Thaw 2019 H2019-04-29Halldor Peter PalssonONR
RA Spring Thaw 2019 I2019-04-29Halldor Peter PalssonONR
RA Spring Thaw 2019 J2019-04-29Halldor Peter PalssonONR
RA Spring Thaw 2019 K2019-04-29Halldor Peter PalssonONR
RA Spring Thaw 2019 L2019-04-29Halldor Peter PalssonONR
Niagara Falls Junior Closed 20192019-04-28John EricksonONR
Niagara Falls Open 20192019-04-28John EricksonONR
Niagara Falls Open Extra Games2019-04-28John EricksonONR
Seneca Hill Sunday April A2019-04-28Corinna WanONR
Seneca Hill Sunday April B2019-04-28Corinna WanONR
The Knights of Chess April Active2019-04-28Iuri (Yuri) LebedevONA
The Knights of Chess April regular2019-04-28Iuri (Yuri) LebedevONR
Windsor YCC Qual U102019-04-28Vladimir DrkulecONA
Windsor YCC Qual U122019-04-28Vladimir DrkulecONA
Windsor YCC Qual U14U162019-04-28Vladimir DrkulecONA
Windsor YCC Qual U82019-04-28Vladimir DrkulecONA
YCC Windsor Girls Active2019-04-28Vladimir DrkulecONA
KW April Quick Round Robin2019-04-27Tom McClellandONA
KW April Quick Swiss2019-04-27Tom McClellandONA
Sudbury Spring Is Here2019-04-27Ralf MeyerONA
MCC Dunwin 1 Green Section2019-04-25Undriadi BenggawanONA
MCC Dunwin 1 Orange Section2019-04-25Undriadi BenggawanONA
MCC Dunwin 1 White Section2019-04-25Undriadi BenggawanONA
Peel Middle School Grade 62019-04-25Robert GillandersONA
Peel Middle School Grade 72019-04-25Robert GillandersONA
Peel Middle School Grade 82019-04-25Mikhail EgorovONA
MCC Early Spring Amateur2019-04-24Undriadi BenggawanONR
MCC Early Spring Premier2019-04-24Undriadi BenggawanONR
MRCC Spring Classic JU8002019-04-24Eric GuanONR
MRCC Spring Classic U12002019-04-24Eric GuanONR
MRCC Spring Classic U16002019-04-24Eric GuanONR
Peel High School Grade 11-122019-04-24Robert GillandersONA
Peel High School Grade 9-102019-04-24Robert GillandersONA
2019 Canada Zonal2019-04-22Aris MarghetisONR
2019 Canada Zonal Easter Extras2019-04-22Aris MarghetisONR
2019 Canada Zonal & Easter U16002019-04-22Aris MarghetisONR
2019 Canada Zonal & Easter U19002019-04-22Aris MarghetisONR
2019 Canada Zonal & Easter U22002019-04-22Aris MarghetisONR
PMCA North Toront YCC2 Open2019-04-22Philip PengONA
PMCA North Toronto YCC 2 U102019-04-22Philip PengONA
PMCA North Toronto YCC2 U82019-04-22Philip PengONA
CD Howe Open 20192019-04-18Russ AegardONA
Mississauga Juniors 24 Blue2019-04-15Undriadi BenggawanONA
Mississauga Juniors 24 Gold2019-04-15Undriadi BenggawanONA
Mississauga Juniors 24 Green2019-04-15Undriadi BenggawanONA
Mississauga Juniors 24 Orange2019-04-15Undriadi BenggawanONA
Mississauga Juniors 24 White2019-04-15Undriadi BenggawanONA
Guelph Spring ProAm Extra Games2019-04-14Hal BondONR
Guelph Spring ProAm Pro2019-04-14Hal BondONR
Guelph Spring ProAm U10002019-04-14Hal BondONR
Guelph Spring ProAm U14002019-04-14Hal BondONR
Guelph Spring ProAm U17002019-04-14Hal BondONR
Guelph Spring ProAm U20002019-04-14Hal BondONR
NYYCC and GP4 - U102019-04-13Karen WanONA
NYYCC and GP4 - U122019-04-13Karen WanONA
NYYCC and GP4 - U182019-04-13Karen WanONA
NYYCC and GP4 - U82019-04-13Karen WanONA
Spring Thunder Active Beginners2019-04-13Steve DemmeryONA
Spring Thunder Active Open2019-04-13Steve DemmeryONA
GEMS Friday Spring Break Foundation2019-04-12Ferdinand SupsupONA
GEMS Fridays Spring Break Advance2019-04-12Ferdinand SupsupONR
GEMS Fridays Spring Break Intermed2019-04-12Ferdinand SupsupONA
Todd Southam Open 20192019-04-12Steve DemmeryONR
Oakville Spring Rapid2019-04-11Ken GreenONA
GEMS Wed Spring Break Intermediate2019-04-10Ferdinand SupsupONA
GEMS CYCC Qualifier U102019-04-07Mikhail EgorovONA
GEMS CYCC Qualifier U122019-04-07Mikhail EgorovONA
GEMS CYCC Qualifier U142019-04-07Mikhail EgorovONA
GEMS CYCC Qualifier U162019-04-07Mikhail EgorovONA
GEMS CYCC Qualifier U82019-04-07Mikhail EgorovONA
Ontario High School CC - Beginner2019-04-06Christopher FieldONR
Ontario High School CC 2019 - champ2019-04-06Christopher FieldONR
Ontario High School CC 2019 - Inter2019-04-06Christopher FieldONR
Ontsrio High School CC 2019 - extra2019-04-06Christopher FieldONR
Burlington Winter2019-04-02Robert GillandersONR
Greater Toronto Chess League Ch20192019-04-02William LiONR
KW March April Regular2019-04-02Ed G. ThompsonONR
2019 Aurora Spring Open Master2019-03-31Egidijus ZeromskisONR
2019 Aurora Spring Open U13002019-03-31Egidijus ZeromskisONR
2019 Aurora Spring Open U17002019-03-31Egidijus ZeromskisONR
2019 Aurora Spring Open U21002019-03-31Egidijus ZeromskisONR
2019 Geza Fuster Memorial RR2019-03-31Brian ClarkeONA
2019 Geza Fuster Memorial Swiss2019-03-31Brian ClarkeONA
2019 Kingston Open2019-03-31Herb LangerONR
Seneca Hill Sunday March A2019-03-31Corinna WanONR
Seneca Hill Sunday March B2019-03-31Corinna WanONR
The Knights of Chess March active2019-03-31Iuri (Yuri) LebedevONA
The Knights of Chess March regular2019-03-31Iuri (Yuri) LebedevONR
2019 Aurora Spring Open JrU10002019-03-30Egidijus ZeromskisONR
Masseo Hall Spring Active2019-03-30Steve DemmeryONA
2019 Hamilton Spring Series2019-03-29Garvin NunesONR
Sudbury Mini Tournament2019-03-29Matthew NicholsonONR
SCC Winter Swiss - 1800 plus2019-03-28Omaray M. ShahONR
SCC Winter Swiss - U10002019-03-28Omaray M. ShahONR
SCC Winter Swiss - U14002019-03-28Omaray M. ShahONR
SCC Winter Swiss - U18002019-03-28Omaray M. ShahONR
SSM Junior Active Grade Five2019-03-28Roman PeredunONA
SSM Junior Active Grade Four2019-03-28Roman PeredunONA
SSM Junior Active Grade One2019-03-28Roman PeredunONA
SSM Junior Active Grade Seven2019-03-28Roman PeredunONA
SSM Junior Active Grade Six2019-03-28Roman PeredunONA
SSM Junior Active Grade Three2019-03-28Roman PeredunONA
SSM Junior Active Grade Two2019-03-28Roman PeredunONA
Windsor Tuesday Feb Mar Extra 2019-03-26Peter PorrittONR
Windsor Tuesday Feb March A2019-03-26Peter PorrittONR
ACC Club CH Reserves 2019 2019-03-25Marcus WilkerONR
ACC Club Championship 20192019-03-25Marcus WilkerONR
Mississauga CC Spring Open U1100 2019-03-24Danny GoldenbergONR
Mississauga CC Spring Open U1400 2019-03-24Danny GoldenbergONR
Mississauga CC Spring Open U1700 2019-03-24Danny GoldenbergONR
Mississauga CC Spring Open U2000 2019-03-24Danny GoldenbergONR
Mississauga CC Spring Open U800 2019-03-24Danny GoldenbergONR
Mississauga Chess Club Spring Open 2019-03-24Danny GoldenbergONR
Tournoi Caisse populaire M10-U102019-03-20Luc BoucherONA
Tournoi Caisse populaire M12-U122019-03-20Luc BoucherONA
Tournoi Caisse populaire M14-U142019-03-20Luc BoucherONA
Tournoi Caisse populaire M8-U82019-03-20Luc BoucherONA
Legion Chess 12019-03-18John R. BrownONR
Hart House Spring Junior U13002019-03-17Alex T. FerreiraONR
Hart House Spring Junior U9002019-03-17Alex T. FerreiraONR
MMXIX Superbowl 2019-03-17Mario PiccininONR
Toronto Junior CC Reserves A2019-03-17Karen WanONR
Toronto Junior CC Reserves B2019-03-17Karen WanONR
Toronto Junior CC Reserves C2019-03-17Karen WanONR
Toronto Junior CC Reserves D2019-03-17Karen WanONR
Toronto Junior CC TOP2019-03-17Karen WanONR
Brantford St Patricks Day Extra2019-03-16Lee HendonONA
Brantford St Patricks Day Open2019-03-16Lee HendonONA
Brantford St Patricks Day U15002019-03-16Lee HendonONA
Titanium Spring Classic Crown2019-03-10Corinna WanONR
Titanium Spring Classic U14002019-03-10Corinna WanONR
Titanium Spring Classic U18002019-03-10Corinna WanONR
Titanium Spring Classic U22002019-03-10Corinna WanONR
Happy Life CYCC Qualifier U102019-03-09Mike IvanovONA
Happy Life CYCC Qualifier U122019-03-09Mike IvanovONA
Happy Life CYCC Qualifier U14plus2019-03-09Mike IvanovONA
Happy Life CYCC Qualifier U82019-03-09Mike IvanovONA
2019 RA Chess Club Championship2019-03-07Halldor Peter PalssonONR
GEMS Int Wed Jan Winter Breeze2019-03-06Ferdinand SupsupONA
Lower PEEL 102019-03-06John R. BrownONR
2019 Aurora CC Winter2019-03-05Egidijus ZeromskisONR
2019 Aurora CC Winter Junior2019-03-04Egidijus ZeromskisONR
Mississauga Juniors 23 Blue2019-03-04Joseph LiaoONA
Mississauga Juniors 23 Gold2019-03-04Joseph LiaoONA
Mississauga Juniors 23 Green2019-03-04Joseph LiaoONA
Mississauga Juniors 23 Orange2019-03-04Joseph LiaoONA
Mississauga Juniors 23 White2019-03-04Joseph LiaoONA
2019 RA March Open2019-03-03Halldor Peter PalssonONR
2019 RA March U16002019-03-03Halldor Peter PalssonONR
2019 RA March U19002019-03-03Halldor Peter PalssonONR
Fire Hall Chess2019-03-03John R. BrownONR
2019 Ontario Girls U19 Championship2019-03-02Brian ClarkeONR
Oakville CYCC Qualifier2019-03-02Brian ClarkeONR
Advance - January Winter Breeze2019-03-01Ferdinand SupsupONR
Foundation - January Winter Breeze2019-03-01Ferdinand SupsupONA
Intermediate - January Winter Breez2019-03-01Ferdinand SupsupONA
Oakville Classical Winter Jan 20192019-02-28Ken GreenONR
2019 Burlington Club Championship2019-02-26Robert GillandersONR
4e tournoi de la ligue 5e-6e2019-02-26Luc BoucherONA
4e tournoi de la ligue 7e-8e2019-02-26Luc BoucherONA
4e tournoi de la ligue Mat 4e2019-02-26Luc BoucherONA
4e tournoi de la ligue Secondaire2019-02-26Luc BoucherONA
KWCC Feb Regular e2019-02-26Ed G. ThompsonONR
Waterdown Winter Frost Intermediate2019-02-25Mikhail EgorovONR
Waterdown Winter Frost Top2019-02-25Mikhail EgorovONR
Seneca Hill Sunday February A2019-02-24Corinna WanONR
Seneca Hill Sunday February B2019-02-24Corinna WanONR
The Knights of Chess February activ2019-02-24Iuri (Yuri) LebedevONA
The Knights of Chess February Reg2019-02-24Iuri (Yuri) LebedevONR
Seneca Hill Saturday A2019-02-23Corinna WanONR
Seneca Hill Saturday B2019-02-23Corinna WanONR
Hamilton Low Budget Winter Special 2019-02-22Garvin NunesONR
Viktar Chuprys Memorial Amateur2019-02-20Undriadi BenggawanONR
Viktar Chuprys Memorial Premiere2019-02-20Undriadi BenggawanONR
2019 North Toronto YCC 1 Open2019-02-18Philip PengONA
2019 North Toronto YCC 1 U102019-02-18Philip PengONA
Hart House Reading Week 2019 Crown2019-02-18Tyler LongoONR
Hart House Reading Week 2019 U10002019-02-18Tyler LongoONR
Hart House Reading Week 2019 U13002019-02-18Alex T. FerreiraONR
Hart House Reading Week 2019 U16002019-02-18Tyler LongoONR
Hart House Reading Week 2019 U19002019-02-18Tyler LongoONR
Hart House Reading Week 2019 U22002019-02-18Tyler LongoONR
North Toronto YCC 1 U82019-02-18Philip PengONA
CIC PA Day Chess Group 12019-02-15Keith DenningONA
CIC PA Day Chess Group 22019-02-15Keith DenningONA
SCC Jack Frost - 1800plus2019-02-14Omaray M. ShahONR
SCC Jack Frost - u1000 juniors2019-02-14Omaray M. ShahONR
SCC Jack Frost - u1400 juniors2019-02-14Omaray M. ShahONR
SCC Jack Frost - u18002019-02-14Omaray M. ShahONR
KW February Quick RR2019-02-09Brian ClarkeONA
KW February Quick Swiss2019-02-09Brian ClarkeONA
PMCA Biweekly 64 B2019-02-09Philip PengONA
ACC New Beginnings Crown2019-02-04Marcus WilkerONR
ACC New Beginnings U14002019-02-04Marcus WilkerONR
ACC New Beginnings U18002019-02-04Marcus WilkerONR
Guelph Winter ProAm Extra Games2019-02-03Hal BondONR
Guelph Winter ProAm Pro2019-02-03Hal BondONR
Guelph Winter ProAm U11002019-02-03Hal BondONR
Guelph Winter ProAm U14002019-02-03Hal BondONR
Guelph Winter ProAm U17002019-02-03Hal BondONR
Guelph Winter ProAm U20002019-02-03Hal BondONR
TSSCL Individual Champs 20192019-02-02Christopher FieldONA
3e tournoi de la ligue 5e-6e2019-01-30Luc BoucherONA
3e tournoi de la ligue 7e-8e2019-01-30Luc BoucherONA
3e tournoi de la ligue Mat-4e2019-01-30Luc BoucherONA
Windsor Jan Tuesdays Extra Games2019-01-29Peter PorrittONR
Windsor January Tuesday A2019-01-29Peter PorrittONR
2019 Oakville Winter Open Champion2019-01-27Danny GoldenbergONR
2019 Oakville Winter Open U12002019-01-27Danny GoldenbergONR
2019 Oakville Winter Open U15002019-01-27Danny GoldenbergONR
2019 Oakville Winter Open U18002019-01-27Danny GoldenbergONR
2019 Oakville Winter Open U21002019-01-27Danny GoldenbergONR
2019 Oakville Winter Open U9002019-01-27Danny GoldenbergONR
CFG Chess One2019-01-27John R. BrownONR
CFG Chess Three2019-01-27John R. BrownONR
CFG Chess Two2019-01-27John R. BrownONR
Knights of Chess January regular2019-01-27Iuri (Yuri) LebedevONR
Seneca Hill Sunday January2019-01-27Corinna WanONR
The Knights of Chess January active2019-01-27Iuri (Yuri) LebedevONA
Kilroy Lafreniere match2019-01-26Robert KiviahoONR
PMCA Biweekly 63 B2019-01-26Philip PengONA
PMCA Biweely 63 A2019-01-26Philip PengONA
2018 Roasted Chess Nuts2019-01-20Mario PiccininONR
2019 Ottawa Winter Open2019-01-20Halldor Peter PalssonONR
2019 Ottawa Winter U16002019-01-20Halldor Peter PalssonONR
2019 Ottawa Winter U19002019-01-20Halldor Peter PalssonONR
EM CYCC Qual 3 AgeGroup2019-01-20Shiva ChakkoliONA
EM CYCC Qual 3 Elite2019-01-20Shiva ChakkoliONA
CIC PA Day Group 12019-01-18Keith DenningONA
CIC PA Day Group 22019-01-18Keith DenningONA
Hamilton Holiday Series 20182019-01-18Garvin NunesONR
GEMS Wednesday Dec Snowballs Int2019-01-16Ferdinand SupsupONA
2019 KW January Quick2019-01-15Ed G. ThompsonONA
Lower Peel 92019-01-15John R. BrownONR
2019 Ontario Junior Open2019-01-13Danny GoldenbergONR
2019 Ontario Junior U10002019-01-13Danny GoldenbergONR
2019 Ontario Junior U14002019-01-13Danny GoldenbergONR
2019 Ontario Junior U18002019-01-13Danny GoldenbergONR
2019 Ontario Junior U7002019-01-13Danny GoldenbergONR
CUCC 2019 Champions2019-01-13Garvin NunesONR
CUCC 2019 Reserves2019-01-13Garvin NunesONR
GEMS Advanced Dec Snowball2019-01-11Ferdinand SupsupONR
GEMS Foundation Dec Snowball2019-01-11Ferdinand SupsupONA
GEMS Intermediate Dec Snowball2019-01-11Ferdinand SupsupONA
RA Double Active 20192019-01-10Garland BestONA
2019 Aurora Chess Day2019-01-05Egidijus ZeromskisONR
2018 Streetsville Holidays Open2018-12-23Ferdinand SupsupONR
2018 RA DEC PICKUP2018-12-20Halldor Peter PalssonONR
2018 Winter Frost RR A2018-12-20Halldor Peter PalssonONR
2018 Winter Frost RR B2018-12-20Halldor Peter PalssonONR
2018 Winter Frost RR C2018-12-20Halldor Peter PalssonONR
2018 Winter Frost RR D2018-12-20Halldor Peter PalssonONR
2018 Winter Frost RR E2018-12-20Halldor Peter PalssonONR
2018 Winter Frost RR F2018-12-20Halldor Peter PalssonONR
2018 Winter Frost RR G2018-12-20Halldor Peter PalssonONR
ChessHeadquarters Open 20182018-12-20Steve DemmeryONR
Guelph Clubbers More Games2018-12-20Hal BondONR
KWCC December Quick 20182018-12-18Ed G. ThompsonONA
Willi Wettengl Memorial 20182018-12-18Robert GillandersONR
Windsor Tues Dec Extra Games2018-12-18Peter PorrittONR
Windsor Tuesday December A2018-12-18Peter PorrittONR
ACC 2018 Holiday Rapid Swiss2018-12-17Marcus WilkerONA
Waterdown Winter 2018 Intermediate2018-12-17Mikhail EgorovONR
Waterdown Winter 2018 Top2018-12-17Mikhail EgorovONR
Hart House Holidays Open - Crown2018-12-16Alex T. FerreiraONR
Hart House Holidays Open - U10002018-12-16Alex T. FerreiraONR
Hart House Holidays Open - U13002018-12-16Alex T. FerreiraONR
Hart House Holidays Open - U16002018-12-16Alex T. FerreiraONR
Hart House Holidays Open - U19002018-12-16Alex T. FerreiraONR
Hart House Holidays Open - U22002018-12-16Alex T. FerreiraONR
Knights of Chess December active2018-12-16Iuri (Yuri) LebedevONA
Knights of Chess December regular2018-12-16Iuri (Yuri) LebedevONR
Seneca Hill Sunday December A2018-12-16Corinna WanONR
Seneca Hill Sunday December B2018-12-16Corinna WanONR
Guelph Clubbers Shree2018-12-15Hal BondONR
PMCA Biweekly 62 A2018-12-15Philip PengONA
PMCA Biweekly 62B2018-12-15Philip PengONA
Oakville Chess Club Rapid2018-12-13Ken GreenONA
SCC Falling Leaves 1800 plus2018-12-13Omaray M. ShahONR
SCC Falling Leaves U1000 - Juniors2018-12-13Omaray M. ShahONR
SCC Falling Leaves U1400 - Juniors2018-12-13Omaray M. ShahONR
SCC Falling Leaves U18002018-12-13Omaray M. ShahONR
2018 Toronto Senior 12018-12-11Ted SpeevakONR
CHIRP 12 Gillis vs Banic2018-12-11Dinesh DattaniONR
2018 Deep Freeze Junior2018-12-10Chris TappingONR
ACC Winter is Coming Crown2018-12-10Marcus WilkerONR
ACC Winter is Coming U14002018-12-10Marcus WilkerONR
ACC Winter is Coming U18002018-12-10Marcus WilkerONR
Deep Freeze 20182018-12-10Chris TappingONR
2018 RA December Open2018-12-09Halldor Peter PalssonONR
2018 RA December U16002018-12-09Halldor Peter PalssonONR
2018 RA December U19002018-12-09Halldor Peter PalssonONR
2018 Streetsville Winter Dec Open2018-12-09Ferdinand SupsupONR
EM CYCC Qual 2 Elite2018-12-09Shiva ChakkoliONA
CHIRP 11 Gillis vs Dattani2018-12-07Dinesh DattaniONR
CIC 2018 PA Day Dec Group 12018-12-07Keith DenningONA
CIC 2018 PA Day Dec Group 22018-12-07Keith DenningONA
CIC 2018 PA Day Dec Group 32018-12-07Keith DenningONA
Mississauga Fall Classic Amateur2018-12-05Undriadi BenggawanONR
Mississauga Fall Classic Premier2018-12-05Undriadi BenggawanONR
2018 Toronto Junior2018-12-04William LiONR
2018 Toronto Senior 22018-12-04Michael BarronONR
Chippawa Open 20182018-12-02Robert GillandersONA
Matthews Hall Jr Actiive Beginner2018-12-02Steve DemmeryONA
Matthews Hall Junior Active Top 2018-12-02Steve DemmeryONA
Mississauga Open 20182018-12-01Robert GillandersONR
Mississauga Open U1200 20182018-12-01Robert GillandersONR
PMCA Biweekly 61 A2018-12-01Philip PengONA
PMCA Biweely 61 B2018-12-01Philip PengONA
Seneca Hill Saturday November A2018-12-01Corinna WanONR
Seneca Hill Saturday November B2018-12-01Corinna WanONR
CHIRP 102018-11-30Dinesh DattaniONR
2e tournoi de la ligue 5e-6e2018-11-28Luc BoucherONA
2e tournoi de la ligue 7e-8e2018-11-28Luc BoucherONA
2e tournoi de la ligue Mat-4e2018-11-28Luc BoucherONA
2e tournoi de la ligue Secondaire2018-11-28Luc BoucherONA
Bond Hughes match 22018-11-28Hal BondONR
Windsor Nov Tuesdays A2018-11-27Peter PorrittONR
Windsor Nov Tuesdays Extra Games2018-11-27Peter PorrittONR
Mississauga Juniors 22 Blue2018-11-26Robert GillandersONA
Mississauga Juniors 22 Gold2018-11-26Robert GillandersONA
Mississauga Juniors 22 Green2018-11-26Robert GillandersONA
Mississauga Juniors 22 Orange2018-11-26Robert GillandersONA
Mississauga Juniors 22 White2018-11-26Robert GillandersONA
2018 Thanksgiving Classic2018-11-25Mario PiccininONR
Seneca Hill Sunday November A2018-11-25Corinna WanONR
Seneca Hill Sunday November B2018-11-25Corinna WanONR
The Knights of Chess Nov active2018-11-25Iuri (Yuri) LebedevONA
The Knights of Chess Nov regular2018-11-25Iuri (Yuri) LebedevONR
2018 Oakville Challenge Blitz Open 2018-11-24Egidijus ZeromskisONA
2018 Oakville Challenge Blitz U10002018-11-24Egidijus ZeromskisONA
2018 Oakville Challenge Blitz U16002018-11-24Egidijus ZeromskisONA
2018 Oakville Challenge Rapid Open 2018-11-24Egidijus ZeromskisONA
2018 Oakville Challenge Rapid U16002018-11-24Egidijus ZeromskisONA
2018 Oakville Challenge rapidU1000 2018-11-24Egidijus ZeromskisONA
GEMS Falling Leaves Advanced2018-11-23Ferdinand SupsupONR
GEMS Falling Leaves Foundation2018-11-23Ferdinand SupsupONA
GEMS Falling Leaves Intermediate2018-11-23Ferdinand SupsupONA
Hamilton Club Championship 20182018-11-23Garvin NunesONR
Gems Falling Leaves Wed Intermed2018-11-21Ferdinand SupsupONA
KWCC 2018 Club Championship2018-11-20Ed G. ThompsonONR
2018 National Capital Open2018-11-18Halldor Peter PalssonONR
2018 National Capital U16002018-11-18Halldor Peter PalssonONR
2018 National Capital U19002018-11-18Halldor Peter PalssonONR
CCYC November Blue Tournament2018-11-17Eric GuanONR
EM CYCC Qual 1 Elite2018-11-17Shiva ChakkoliONA
PMCA Biweekly 60 A2018-11-17Philip PengONA
PMCA Biweekly 60 B2018-11-17Philip PengONA
CIC Nov 2018 PA Day Group 12018-11-16Keith DenningONA
CIC Nov 2018 PA Day Group 22018-11-16Keith DenningONA
CIC Nov 2018 PA Day Group 32018-11-16Keith DenningONA
Burlington Late Autumn 20182018-11-13Robert GillandersONR
Ivy League Challenge 20182018-11-11Weiwen LeungONR
2018 RA Ron Rodgers Open 2018-11-08Amos KuttnerONR
2018 RA Ron Rodgers U16002018-11-08Amos KuttnerONR
Oakville Chess Club Open2018-11-08Mikhail EgorovONR
2018 Aurora Chess Club Fall Leaves2018-11-05Chris TappingONR
2018 Fall Leaves Junior2018-11-05Chris TappingONR
PMCA Biweekly 59 A2018-11-03Philip PengONA
PMCA Biweekly 59 B2018-11-03Philip PengONA
PMCA Biwekly 59 C2018-11-03Philip PengONA
Windsor Oct Tuesdays A2018-10-30Peter PorrittONR
Windsor Oct Tuesdays Extra Games2018-10-30Peter PorrittONR
2018 Waterdown Fall Regular2018-10-29Mikhail EgorovONR
ACC 2018 Halloween Rapid Swiss2018-10-29Marcus WilkerONA
2018 Guelph Fall ProAm Extra games2018-10-28Hal BondONR
2018 Guelph Fall ProAm Pro2018-10-28Hal BondONR
2018 Guelph Fall ProAm U10002018-10-28Hal BondONR
2018 Guelph Fall ProAm U13002018-10-28Hal BondONR
2018 Guelph Fall ProAm U17002018-10-28Hal BondONR
2018 Guelph Fall ProAm U20002018-10-28Hal BondONR
Knights of Chess October regular2018-10-28Iuri (Yuri) LebedevONR
Seneca Hill Sunday October A2018-10-28Corinna WanONR
Seneca Hill Sunday October B2018-10-28Corinna WanONR
Sudbury Championship 20182018-10-28Joe DumontelleONR
The Knights of Chess October Active2018-10-28Iuri (Yuri) LebedevONA
CCYC October Blue2018-10-27Eric GuanONR
CCYC October Green2018-10-27Eric GuanONR
CCYC October Yellow 32018-10-27Eric GuanONA
Championship Concordia Club 20182018-10-25Ed G. ThompsonONR
SCC Howard Ridout Swiss - 1800plus2018-10-25Omaray M. ShahONR
SCC Howard Ridout Swiss - U10002018-10-25Omaray M. ShahONR
SCC Howard Ridout Swiss - U14002018-10-25Omaray M. ShahONR
SCC Howard Ridout Swiss - U18002018-10-25Omaray M. ShahONR
1er tournoi de la ligue 5e-6e2018-10-24Luc BoucherONA
1er tournoi de la ligue 7e-8e2018-10-24Luc BoucherONA
1er tournoi de la ligue Mat-4e2018-10-24Luc BoucherONA
1er yournoi de la ligue Secondaire2018-10-24Luc BoucherONA
Long Summer Match2018-10-23Ralph DelineONR
ACC Changing Leaves Swiss Crown2018-10-22Marcus WilkerONR
ACC Changing Leaves Swiss U14002018-10-22Marcus WilkerONR
ACC Changing Leaves Swiss U18002018-10-22Marcus WilkerONR
2018 Aurora Fall Open - JU9002018-10-21Egidijus ZeromskisONR
2018 Aurora Fall Open - MASTER2018-10-21Egidijus ZeromskisONR
2018 Aurora Fall Open - U13002018-10-21Egidijus ZeromskisONR
2018 Aurora Fall Open - U16002018-10-21Egidijus ZeromskisONR
2018 Aurora Fall Open - U20002018-10-21Egidijus ZeromskisONR
PMCA Biweekly 58 A2018-10-20Philip PengONA
PMCA Biweekly 58 B2018-10-20Philip PengONA
PMCA Biweekly 58 C2018-10-20Philip PengONA
Seneca Hill Saturday October A2018-10-20Corinna WanONR
Seneca Hill Saturday October B2018-10-20Corinna WanONR
Almonte Open 20182018-10-14Garland BestONR
CCYC October Yellow 22018-10-13Eric GuanONA
Oktoberfest Active RR2018-10-13Brian ClarkeONA
Oktoberfest Active Swiss2018-10-13Brian ClarkeONA
GEMS Fri Summer Heat Advanced2018-10-12Ferdinand SupsupONR
GEMS Fri Summer Heat Intermediate2018-10-12Ferdinand SupsupONA
2018 Mississauga Club Ch Amateur2018-10-10Undriadi BenggawanONR
2018 Mississauga Club Ch Premier2018-10-10Undriadi BenggawanONR
GEMS Wed Summer Heat Intermiate2018-10-10Ferdinand SupsupONA
Burlington Autumn 20182018-10-09Robert GillandersONR
PMCA Thanksgiving Tournament A2018-10-08Philip PengONA
PMCA Thanksgiving Tournament B2018-10-08Philip PengONA
PMCA Thanksgiving Tournament C2018-10-08Philip PengONA
2018 Markham Junior U10002018-10-07Michael von KeitzONR
2018 Markham Junior U7002018-10-07Michael von KeitzONR
2018 Markham Open2018-10-07Michael von KeitzONR
2018 Markham U14002018-10-07Michael von KeitzONR
2018 Markham U18002018-10-07Michael von KeitzONR
2018 Markham U22002018-10-07Michael von KeitzONR
Thanksgiving Quad2018-10-07Ralph DelineONR
PMCA Biweekly 57 A2018-10-06Philip PengONA
PMCA Biweekly 57 B2018-10-06Philip PengONA
CIC PA Day Group 22018-10-05Keith DenningONA
CIC PA Day Group 32018-10-05Keith DenningONA
Knights of Chess September active2018-09-30Iuri (Yuri) LebedevONA
Knights of Chess September regular2018-09-30Iuri (Yuri) LebedevONR
Seneca Hill Sunday September A2018-09-30Corinna WanONR
Seneca Hill Sunday September B2018-09-30Corinna WanONR
CCYC October Yellow 12018-09-29Eric GuanONA
CHIRP 92018-09-28Dinesh DattaniONR
KWCC September Regular2018-09-25Ed G. ThompsonONR
Windsor Sept Tues Extra Games2018-09-25Peter PorrittONR
Windsor Tuesday Sept A2018-09-25Peter PorrittONR
Mississauga Juniors 21 Blue2018-09-24Robert GillandersONA
Mississauga Juniors 21 Gold2018-09-24Robert GillandersONA
Mississauga Juniors 21 Green2018-09-24Robert GillandersONA
Mississauga Juniors 21 Orange2018-09-24Robert GillandersONA
Mississauga Juniors 21 White2018-09-24Robert GillandersONA
CCYC Kaiqi September Blue2018-09-23Zhenlin (Johnny) ZuoONR
CCYC Kaiqi September Green2018-09-23Zhenlin (Johnny) ZuoONR
Chess to Remember 2018 Open2018-09-23Rob GashgarianONA
Chess to Remember 2018 U14002018-09-23Rob GashgarianONA
Chess to Remember 2018 U21002018-09-23Rob GashgarianONA
CCYC Kaiqi September Tournament2018-09-22Zhenlin (Johnny) ZuoONR
CCYC-Kaiqi September Yellow 32018-09-22Zhenlin (Johnny) ZuoONA
PMCA Biweekly 56 A2018-09-22Philip PengONA
PMCA Biweekly 56 B2018-09-22Philip PengONA
2018 RA Fall Open2018-09-16Halldor Peter PalssonONR
2018 RA Fall U16002018-09-16Halldor Peter PalssonONR
2018 RA Fall U19002018-09-16Halldor Peter PalssonONR
CCYC-Kaiqi September Yellow 22018-09-15Zhenlin (Johnny) ZuoONA
Hamilton August Series 20182018-09-14Garvin NunesONR
2018 RACC Intro Active2018-09-13John UpperONA
ACC Relax and Unwind Swiss Crown2018-09-10Marcus WilkerONR
ACC Relax and Unwind Swiss U14002018-09-10Marcus WilkerONR
ACC Relax and Unwind Swiss U18002018-09-10Marcus WilkerONR
CCYC-Kaiqi Sept Yellow 12018-09-08Zhenlin (Johnny) ZuoONA
Mississauga 2019 CYCC Qualifier U102018-09-08Robert GillandersONA
Mississauga 2019 CYCC Qualifier U122018-09-08Robert GillandersONA
Mississauga 2019 CYCC Qualifier U182018-09-08Robert GillandersONA
Mississauga 2019 CYCC Qualifier U82018-09-08Robert GillandersONA
Mississauga Adults Only Active2018-09-08Gordon GoodingONA
2018 Caissa Open Redux2018-09-05Mario PiccininONR
Summer Closeout 20182018-09-04Robert GillandersONR
Toronto Open 2018 Crown2018-09-03Alex T. FerreiraONR
Toronto Open 2018 U14002018-09-03Alex T. FerreiraONR
Toronto Open 2018 U18002018-09-03Alex T. FerreiraONR
Toronto Open 2018 U22002018-09-03Alex T. FerreiraONR
CHIRP82018-09-01Dinesh DattaniONR
RA 2018 PickUp 32018-08-30Halldor Peter PalssonONR
Hamilton Summer Open Top Guns2018-08-26Garvin NunesONR
Hamilton Summer Open U12002018-08-26Garvin NunesONR
Hamilton Summer Open U16002018-08-26Garvin NunesONR
Hamilton Summer Open U20002018-08-26Garvin NunesONR
KWCC August Quick2018-08-21Ed G. ThompsonONA
2018 Smiths Falls Open 2018-08-19Jeremy SztukaONR
2018 Smiths Falls Open U16002018-08-19Jeremy SztukaONR
Brantford Olympiad Waive Middle2018-08-18Lee HendonONA
Brantford Olympiad Waive Top2018-08-18Lee HendonONA
CITL Annual Festival Grade 4 under2018-08-18Jason CaiONA
CITL Annual Festival Grade 8 under2018-08-18Jason CaiONA
PMCA Biweekly 55A2018-08-18Philip PengONA
PMCA Biweekly 55B2018-08-18Philip PengONA
2018 Canadian Junior Champion Open2018-08-12Danny GoldenbergONR
2018 Canadian Junior Championship2018-08-12Danny GoldenbergONR
2018 Canadian Junior playoffs2018-08-12Danny GoldenbergONA
2018 Canadian Junior U13002018-08-12Danny GoldenbergONR
2018 Canadian Junior U18002018-08-12Danny GoldenbergONR
Hamilton July Series 20182018-08-11Garvin NunesONR
2018 GEMS Friday Summer Advance2018-08-10Ferdinand SupsupONR
2018 GEMS Friday Summer Intermed2018-08-10Ferdinand SupsupONA
2018 GEMS Wednesday Summer Interm2018-08-08Ferdinand SupsupONA
MCC Summer Classic Amateur2018-08-08De Wu ZhangONR
MCC Summer Classic Premier2018-08-08De Wu ZhangONR
Friendship Games Extra2018-08-06Patrick McDonaldONR
Friendship Games O12002018-08-06Patrick McDonaldONR
Friendship Games O16002018-08-06Patrick McDonaldONR
Friendship Games O20002018-08-06Patrick McDonaldONR
Friendship Games Rookie2018-08-06Patrick McDonaldONR
Friendship Games Seniors 602018-08-06Patrick McDonaldONR
Burlington Summer 20182018-07-31Robert GillandersONR
Mississauga Juniors 20 Blue2018-07-30Robert GillandersONA
Mississauga Juniors 20 Gold2018-07-30Robert GillandersONA
Mississauga Juniors 20 Green2018-07-30Robert GillandersONA
Mississauga Juniors 20 Orange2018-07-30Robert GillandersONA
Mississauga Juniors 20 White2018-07-30Robert GillandersONA
Knights of Chess July 2018 active2018-07-29Iuri (Yuri) LebedevONA
Knights of Chess July 2018 regular2018-07-29Iuri (Yuri) LebedevONR
CCYC July Blue Tournament2018-07-28Eric GuanONR
CCYC July Yellow 32018-07-28Eric GuanONA
PMCA Biweekly 54 A2018-07-28Philip PengONA
PMCA Biweekly 54 B2018-07-28Philip PengONA
RACC 2018 Pickup 22018-07-26Halldor Peter PalssonONR
KWCC July Regular2018-07-24Ed G. ThompsonONR
Seneca Hill Sunday July A2018-07-22Corinna WanONR
Seneca Hill Sunday July B2018-07-22Corinna WanONR
2018 Brantford Food Bank Active2018-07-21Lee HendonONA
CCYC July Yellow Tournament 22018-07-21Zhenlin (Johnny) ZuoONA
2018 Patzer Invitational2018-07-16Mario PiccininONA
ACC Strawberry Season Swiss Crown2018-07-16Marcus WilkerONR
ACC Strawberry Season Swiss U14002018-07-16Marcus WilkerONR
ACC Strawberry Season Swiss U18002018-07-16Marcus WilkerONR
CCYC July Active 12018-07-14Eric GuanONA
PMCA Biweekly 53 A2018-07-14Philip PengONA
PMCA Biweekly 53B2018-07-14Philip PengONA
Steve Augustine Memorial 20182018-07-10Steve DemmeryONR
Hart House Reserves2018-07-06Alex T. FerreiraONR
HCCC Summer Series 20182018-07-06Garvin NunesONR
2018 Caissa Open2018-07-03Mario PiccininONR
EagleMinds Active CYCC Prep2 U8002018-06-30Shiva ChakkoliONA
EagleMinds ActiveCYCC Prep2 U16002018-06-30Shiva ChakkoliONA
SCC Spring Into Summer - 1800 Plus2018-06-28Omaray M. ShahONR
SCC Spring Into Summer - U1400 Jrs2018-06-28Omaray M. ShahONR
SCC Spring Into Summer - U18002018-06-28Omaray M. ShahONR
Burlington Early Summer2018-06-26Robert GillandersONR
2018 Eastern Ont Open2018-06-24Halldor Peter PalssonONR
2018 Eastern Ont U16002018-06-24Halldor Peter PalssonONR
2018 Eastern Ont U19002018-06-24Halldor Peter PalssonONR
CCYC Junior Club weekend2018-06-24Eric GuanONR
Seneca Hill Sunday June A2018-06-24Corinna WanONR
Seneca Hill Sunday June B2018-06-24Corinna WanONR
The Knights of Chess June active2018-06-24Iuri (Yuri) LebedevONA
The Knights of Chess June regular2018-06-24Iuri (Yuri) LebedevONR
Hart House Summer Junior U13002018-06-23Alex T. FerreiraONR
Hart House Summer Junior U8002018-06-23Alex T. FerreiraONR
KW Team Challenge Extra Games2018-06-23Brian ClarkeONA
KW Team Challenge Round Robin2018-06-23Brian ClarkeONA
KW Team Challenge Swiss2018-06-23Brian ClarkeONA
GEMS Fridays Spring Thaw Advance2018-06-22Ferdinand SupsupONR
GEMS Fridays Spring Thaw Intermed2018-06-22Ferdinand SupsupONA
2018 RA Pickup 12018-06-21Halldor Peter PalssonONR
2018 GTCL Cup 2018-06-19Marcus WilkerONA
Twin City Championship2018-06-19Ed G. ThompsonONR
Windsor Tuesday June A2018-06-19Peter PorrittONR
Windsor Tuesday June Extra2018-06-19Peter PorrittONR
CIC PA Day June 18 Group 12018-06-18Keith DenningONA
CIC PA Day June 18 Group 22018-06-18Keith DenningONA
CIC PA Day June 18 Group 32018-06-18Keith DenningONA
Guelph Summer ProAm extra games2018-06-17Hal BondONR
Guelph Summer ProAm Pro2018-06-17Hal BondONR
Guelph Summer ProAm U13002018-06-17Hal BondONR
Guelph Summer ProAm U17002018-06-17Hal BondONR
Guelph Summer ProAm U20002018-06-17Hal BondONR
PMCA Biweekly 52 A2018-06-16Philip PengONA
PMCA Biweekly 52 B2018-06-16Philip PengONA
PMCA Biweekly 52 C2018-06-16Philip PengONA
Seneca Hill Saturday A2018-06-16Corinna WanONR
Seneca Hill Saturday B2018-06-16Corinna WanONR